Montaż rolety rzymskiej - INSTRUKCJA

Odpowiednio zmierzone i wybrane wedle gustu rolety rzymskie to dopiero początek drogi do ich pełnego użytkowania. Najważniejsze to wiedzieć, jak zamontować rolety rzymskie, by faktycznie zostało to wykonane w sposób prawidłowy i gwarantujący długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie tego rodzaju przysłon okiennych.

obrazek

W związku z powyższym, przygotowaliśmy dla Państwa kompleksowy przewodnik, wyjaśniający jak montować rolety rzymskie. Wystarczy kierować się zamieszczonymi tutaj wskazówkami, by krok po kroku móc dojść do pożądanego finału, jakim są odpowiednio zainstalowane i spełniające swoją funkcję rolety rzymskie. Zachęcamy do skorzystania z instrukcji, a w razie dodatkowych pytań – zachęcamydo kontaktu.

Krok 1: Zapoznanie się z produktem.

Po otrzymaniu przesyłki z zamówieniem, prosimy o sprawdzenie jej zawartości. Kompletny zestaw montażowy zakupiony w naszym sklepie składa się z następujących elementów:

  • uchwyty do podwieszenia rolety,

  • zapięcia pozwalające na szybkie połączenie rolety z uchwytem,

  • kołki rozporowe niezbędne do przymocowania uchwytów do ściany lub sufitu.

 

Po upewnieniu się, że w zestawie do mocowania rolet są wszystkie niezbędne elementy – można przejść do kroku następnego.

Krok 2: Montaż uchwytów mocujących.

Po wyznaczeniu odpowiedniego miejsca na ścianie/suficie, należy przykręcić uchwyty mocujące. Rekomendujemy skorzystanie z kołków rozporowych ( Ø8). Ważne jest to, by odpowiednio dopasować ilość uchwytów, która powinna być dopasowana do szerokości rolety. W efekcie powinno się uzyskać roletę przymocowaną sztywno i trwale. Powinna być mocno osadzona i nie ruszać się.

Krok 3: Przykręcenie spinek montażowych.

Kolejnym krokiem do szczęśliwego finału jest przykręcenie do uprzednio zamontowanych uchwytów - spinek montażowych. Można to zrobić za pomocą dołączonych w zestawie śrubek – co jest rekomendowanym rozwiązaniem.

Krok 4: Mocowanie rolety rzymskiej.

Do tak przygotowanych uchwytów należy w następnej kolejności przymocować roletę. Przypominamy, że uchwyty powinny być mocno przytwierdzone do wybranej powierzchni (ściana/sufit), aby uniknąć późniejszych komplikacji.

Krok 5: Poprawki i zakończenie montażu.

Mimo iż mogłoby się wydawać, że na kroku 4 montaż można zakończyć – warto jeszcze chwilę poświęcić na ostatnie „kosmetyczne” poprawki.

Wystający „skobelek” powinien zostać:

  • przesunięty w lewo,

  • schowany pod rzepem tkaniny.

 

Zachęcamy raz jeszcze, by podczas montażu zakupionej u nas rolety rzymskiej stosować się do wyżej umieszczonej instrukcji. To najprostszy sposób upewnienia się, że przysłony okienne zostaną zainstalowane poprawnie i dzięki temu, będą służyć jak najdłużej, bezawaryjnie i zgodnie ze swoją pełną funkcjonalnością, spełniając oczekiwania wszystkich użytkowników.

Równocześnie pozwolimy sobie przypomnieć o możliwości skontaktowania się z nami, w razie jakichkolwiek dodatkowych wątpliwości, czy pytań związanych z instalacją rolet. Jesteśmy do Państwa dyspozycji, gdyż zależy nam na tym, by każdy klient był w pełni usatysfakcjonowany ze współpracy z nami.

Sprawdź nasze inne porady:

Zamów próbki tkanin do rolety

W związku z tym, iż rzeczywisty kolor rolet może być różny od tego na monitorze z powodu indywidualnych ustawień komputera/ekranu - zapraszamy do zamawiania próbek tkanin. Zamówione próbki można z łatwością zestawić z elementami wyposażenia wnętrza (meble, kolor ścian), aby upewnić się, czy efekt jest zgodny z oczekiwaniami. Do składania zamówień zapraszamy w tym miejscu
Dowiedz się więcej

Jak dokonać pomiaru rolety rzymskiej ?

Roleta rzymska jest w pełni funkcjonalna i atrakcyjna wyłącznie wtedy, gdy zostanie odpowiednio dopasowana i zamontowana. To z kolei jest możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy się wie, jak zmierzyć rolety rzymskie. Staranne i prawidłowe zwymiarowanie jest po zakupie wszystkich niezbędnych elementów pierwszym i najważniejszym krokiem do bezawaryjnej i możliwie jak najdłuższej pracy tego elementu wyposażenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym
Dowiedz się więcej

Rolety rzymskie - modele szycia

Coraz większe grono osób, chcących zapewnić sobie w domu prywatność, decyduje się na produkt będący kompromisem pomiędzy długimi i łapiącymi kurz zasłonami, a sztywnymi żaluzjami i wybiera rolety rzymskie. Co to właściwie jest za produkt ? Dlaczego warto zdecydować się na model drugi, trzeci lub dziewiąty rolet rzymskich i w jakich dokładnie pomieszczeniach użyć tych konkretnych modeli ?
Dowiedz się więcej

Z jakich tkanin szyjemy rolety rzymskie ?

Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystywane są bardzo często te naturalne, takie jak: bawełna i len, jednak dużo częściej produkuje się rolety rzymskie z tkanin typu PES – Polieterosulfon. Tworzywo to dużo lepiej sprawdza się do produkcji rolet, gdyż nie blaknie i nie gniecie się. Ponadto ma bardzo wysoką odporność na działanie promieniowania UV, dlatego rolety z PES można montować bez żadnego problemu w oknach od strony południowej. Co więcej, PES je
Dowiedz się więcej

Gdzie montujemy rolety rzymskie ?

Rolety rzymskie można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu z oknami i drzwiami tarasowymi, balkonowymi. Musimy jedynie pamiętać o tym, że do konkretnego pokoju w domu sprawdzi się inny model rolety oraz inna tkanina. W kuchni najczęściej montuje się rolety rzymskie półprzezroczyste lub przezroczyste model drugi. Ten rodzaj rolet rzymskich nie jest „ciężki”, a dzięki lekkiej lub całkowitej przezroczystości optycznie powiększa pokój. Kuchn
Dowiedz się więcej

Jak prać rolety rzymskie

Jak prać rolety rzymskie? Co istotne, rolety rzymskie wykonane są z różnych tkanin, które jednak bez problemu możemy uprać. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na metce, jednak warto wiedzieć, że zazwyczaj trzeba wstawić je na pranie ręczne lub delikatne, w zależności od rodzaju pralki. Pamiętajmy także o tym, by nie ustawiać na pralce dużego wirowania. Rolety rzymskie raczej wykonane są z delikatnych tkanin, które pod wpływem zbyt szy
Dowiedz się więcej

Co to jest roleta rzymska DUO ?

Właściciele domów szukający kompleksowego rozwiązania do wykończenia wystroju wnętrza, coraz więcej uwagi zwracają na szczególny rodzaj rolet rzymskich, jakim są rolety DUO. Jest to nic innego, jak dwie rolety połączone za pomocą specjalnego wspornika – stąd ich nazwa. Załączone zdjęcie w najlepszy sposób prezentuje, jak wygląda roleta rzymska DUO i na czym polega specyfika jej wykonania. Pierwsza roleta w zestawie DUO jest jej prześwitującą czę
Dowiedz się więcej

x Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem internetowym! W związku z aktualnymi regulacjami o ochronie danych osobowych, pragniemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz sklep. Dbamy o to, aby Twoje dane były bezpieczne. Przygotowaliśmy w tym celu Regulamin oraz Politykę prywatności – prosimy o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies. Klikając przycisk „Zamknij komunikat” bądź kontynuując korzystanie ze sklepu akceptujesz postanowienia wymienionych dokumentów, w tym wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek.