Jak dokonać pomiaru zasłon ?

Modna zasłona montowana zarówno na kołach, jak i na haczykach, bardzo dobrze sprawdzi się do wielu rodzajów pomieszczeń. Wybierając odpowiedni kolor i motyw tkaniny, możemy urozmaicić wnętrza pokojów dziennych, sypialni, a nawet kuchni, czy łazienek. Zasłona wykonana z porządnego tworzywa, np. PES z pewnością posłuży nam przez wiele lat.

obrazek

Instrukcja pomiaru zasłon na kołach

 

Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup zasłon na kołach i chcemy zamówić wymiary dedykowane naszemu pomieszczeniu w domu, musimy dokładnie zmierzyć szerokość i wysokość. Szerokość standardowo mierzymy od początku do końca karnisza lub obszar, który chcemy zasłonić, jeśli np. okno w pokoju jest dużo mniejsze niż szerokość całego karnisza

 Warto zdawać sobie sprawę, że zamówiona zasłona będzie uwzględniać szerokość jednego pasa – np. 200 cm strony lewej lub prawej. Po odebraniu produktu gotowego, będzie on już dokładnie przycięty i wzbogacony o efekt dekoracyjnej fali. Wysokość natomiast mierzymy od karnisza do podłogi, pamiętajmy, by dodać mniej więcej 2 centymetry do uzyskanych wymiarów, gdyż trzeba także zamontować koła.

 

Instrukcja pomiaru zasłon na fleksach

 

Jeśli natomiast chcemy zamówić uszycie zasłon na fleksach, instrukcja pomiaru jest bardzo podobna. Mierzymy szerokość i wysokość. W przypadku zasłon z haczykami mierzymy długość szyny lub też obszaru, który chcemy zasłonić. Podobnie, jak w przypadku zasłon na kołach, musimy pamiętać o tym, że zamówiona zasłona będzie uwzględniać szerokość jednego pasa – strony prawej lub lewej. Natomiast produkt gotowy to już zasłona z dekoracyjną falą. Wysokość mierzymy od szyny do podłogi, uwzględniając kilka dodatkowych centymetrów na przeszycia materiału.

Modna zasłona montowana zarówno na kołach, jak i na haczykach, bardzo dobrze sprawdzi się do wielu rodzajów pomieszczeń. Wybierając odpowiedni kolor i motyw tkaniny, możemy urozmaicić wnętrza pokojów dziennych, sypialni, a nawet kuchni, czy łazienek. Zasłona wykonana z porządnego tworzywa, np. PES z pewnością posłuży nam przez wiele lat.

Sprawdź nasze inne porady:

Modele szycia zasłon

Na jaki rodzaj zasłon warto się zdecydować ? Jest to jeden z najprostszych, a zarazem najbardziej dostępnych sposobów na zapewnienie pomieszczeniu zacienienia – zasłony. Marszczone, proste, z fałdami, wyposażone w haczyki, czy montowane na kołach, obecnie mamy dostępnych na rynku bardzo wiele różnorodnych wersji zasłon, odpowiedni wybór zależy głównie od naszych preferencji.
Dowiedz się więcej

Jak prać zasłony ?

Pranie zasłon jest niezwykle łatwe i niewymagające. Warto sprawdzić, co „mówi” producent, czyli przeczytać dokładnie metkę i postępować zgodnie z instrukcją. Jeśli odcięliśmy już metkę lub chcemy zdecydować się na pranie, np. w mniejszej temperaturze, uniwersalnym systemem prania tego typu tkanin, jest ustawienie programu na mniej więcej 30 stopni. Temperatura ta jest przyjazna większości materiałom, dlatego nie musimy obawiać się, że tkanina się
Dowiedz się więcej

Gdzie najlepiej zawiesić zasłony ?

Montaż zasłon na fleksach jest uzależniony głównie od preferencji, ale także od wystroju domu lub mieszkania. Nie da się ukryć, że są to konstrukcje naprawdę eleganckie i robiące wrażenie. Zasłony na fleksach są popularnych elementem dekoracyjnym większości domów w Holandii i Belgii, nic dziwnego, bo prezentują się w oknach świetnie i zawsze dobrze wyglądają.
Dowiedz się więcej

Z jakich tkaniny szyjemy zasłony ?

Zasłony możemy spotkać w wielu rodzajach tkanin. Niekiedy wykorzystuje się tkaniny naturalne, jak len, czy bawełnę, jednak nie do końca sprawdzają się one do tego, by uszyć z nich zasłonę. Materiały naturalne mają tendencję do rozciągania się lub kurczenia się po praniu, przez co mogą stać się po kilku takich praniach bezużyteczne. O wiele rozsądniej jest postawić na tkaniny sztuczne, np. PES – Polieterosulfon. Tworzywo to jest odporne na rozciąg
Dowiedz się więcej

Zamów próbki tkanin na zasłony

W związku z tym, iż rzeczywisty kolor rolet może być różny od tego na monitorze z powodu indywidualnych ustawień komputera/ekranu - zapraszamy do zamawiania próbek tkanin. Zamówione próbki można z łatwością zestawić z elementami wyposażenia wnętrza (meble, kolor ścian), aby upewnić się, czy efekt jest zgodny z oczekiwaniami.
Dowiedz się więcej

x Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem internetowym! W związku z aktualnymi regulacjami o ochronie danych osobowych, pragniemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz sklep. Dbamy o to, aby Twoje dane były bezpieczne. Przygotowaliśmy w tym celu Regulamin oraz Politykę prywatności – prosimy o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies. Klikając przycisk „Zamknij komunikat” bądź kontynuując korzystanie ze sklepu akceptujesz postanowienia wymienionych dokumentów, w tym wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek.