Jak dokonać pomiaru rolety rzymskiej ?

Roleta rzymska jest w pełni funkcjonalna i atrakcyjna wyłącznie wtedy, gdy zostanie odpowiednio dopasowana i zamontowana. To z kolei jest możliwe do wykonania tylko wtedy, gdy się wie, jak zmierzyć rolety rzymskie. Staranne i prawidłowe zwymiarowanie jest po zakupie wszystkich niezbędnych elementów pierwszym i najważniejszym krokiem do bezawaryjnej i możliwie jak najdłuższej pracy tego elementu wyposażenia. Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

obrazek

Instrukcja pomiarowania rolet rzymskich

Montaż na ścianie

Montaż na ścianie jest jednym z najpopularniejszych rodzajów umiejscowienia rolety. Aby wykonać go w prawidłowy sposób, należy uwzględnić następujące elementy:

A - SZEROKOŚĆ ROLETY Mowa o szerokości całkowitej. Najważniejsza zasada przy pobieraniu tego wymiaru jest taka, aby do szerokości wnęki dodać od  10-20 centymetrów. Dodając je do szerokości wnęki okiennej, można mieć pewność, że gdy roleta zostanie opuszczona, nie pojawią się boczne prześwity.

B - WYSOKOŚĆ ROLETY Chodzi o wysokość całkowitą. Ważną informacją jest tutaj fakt, że wysokość zwiniętej rolety rzymskiej wynosi od 20 do 28 cm ( jest to uzależnione od wysokości rolety). Dokonując pomiaru wysokości pobieramy wymiar od sufitu do parapetu lub od sufitu do podłogi odejmując ok. 2 cm, aby roleta nie dotykała parapetu lub podłogi.

 

Montaż na ramie okna - opcja bezinwazyjna

W przypadku rolet rzymskich instalowanych na ramie okna jest nieco łatwiej – montaż odbywa się całkowicie bezinwazyjnie, za pomocą uchwytów do mocoawania bezinwazyjnego. Do pobrania są wyłącznie dwa następujące wymiary:

A - SZEROKOŚĆ. Pobieramy szerokość szyby + grubość listew przyszybowych.

B - WYSOKOŚĆ Całkowita, wysokość obejmująca powierzchnię od górnej do dolnej krawędzi skrzydła okiennego.

Montaż we wnęce okiennej

Nieco bardziej skomplikowane będzie pobranie wymiarów do montażu rolet rzymskich we wnęce okiennej. Postaraliśmy się jednak w poniższej instrukcji wyjaśnić to możliwie jak najdokładniej.

A - SZEROKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ. Przy pobieraniu wymiaru należy pamiętać, iż od szerokości wnęki należy odjąć 1 cm ( po 5 mm na stronę ). W ten sposób roleta będzie mogła być swobodnie podnoszona i opuszczana.

B - WYSOKOŚĆ WNĘKI OKIENNEJ. Przy pobieraniu wymiaru należy pamiętać, iż od wysokości wnęki należy odjąć ok. 2cm.

Raz jeszcze zachęcamy do dokładnego przestudiowania informacji dotyczących tego jak mierzyć roletę rzymską przed jej zamówieniem.

Przypominamy również, że w razie jakichkolwiek wątpliwości, czy pytań – nasz zespół chętnie pomoże i fachowo wszystko wyjaśni. W tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez preferowaną formę. Zależy nam na pełnej i jak najdłuższej satysfakcji z użytkowania zakupionych u nas rolet, prosimy więc o dokładne stosowanie się do wyżej zamieszczonych instrukcji pomiarowania.

Sprawdź nasze inne porady:

Zamów próbki tkanin do rolety

W związku z tym, iż rzeczywisty kolor rolet może być różny od tego na monitorze z powodu indywidualnych ustawień komputera/ekranu - zapraszamy do zamawiania próbek tkanin. Zamówione próbki można z łatwością zestawić z elementami wyposażenia wnętrza (meble, kolor ścian), aby upewnić się, czy efekt jest zgodny z oczekiwaniami. Do składania zamówień zapraszamy w tym miejscu
Dowiedz się więcej

Rolety rzymskie - modele szycia

Coraz większe grono osób, chcących zapewnić sobie w domu prywatność, decyduje się na produkt będący kompromisem pomiędzy długimi i łapiącymi kurz zasłonami, a sztywnymi żaluzjami i wybiera rolety rzymskie. Co to właściwie jest za produkt ? Dlaczego warto zdecydować się na model drugi, trzeci lub dziewiąty rolet rzymskich i w jakich dokładnie pomieszczeniach użyć tych konkretnych modeli ?
Dowiedz się więcej

Montaż rolety rzymskiej - INSTRUKCJA

Odpowiednio zmierzone i wybrane wedle gustu rolety rzymskie to dopiero początek drogi do ich pełnego użytkowania. Najważniejsze to wiedzieć, jak zamontować rolety rzymskie, by faktycznie zostało to wykonane w sposób prawidłowy i gwarantujący długotrwałe, bezproblemowe użytkowanie tego rodzaju przysłon okiennych.
Dowiedz się więcej

Z jakich tkanin szyjemy rolety rzymskie ?

Jeśli chodzi o tkaniny, wykorzystywane są bardzo często te naturalne, takie jak: bawełna i len, jednak dużo częściej produkuje się rolety rzymskie z tkanin typu PES – Polieterosulfon. Tworzywo to dużo lepiej sprawdza się do produkcji rolet, gdyż nie blaknie i nie gniecie się. Ponadto ma bardzo wysoką odporność na działanie promieniowania UV, dlatego rolety z PES można montować bez żadnego problemu w oknach od strony południowej. Co więcej, PES je
Dowiedz się więcej

Gdzie montujemy rolety rzymskie ?

Rolety rzymskie można zamontować w praktycznie każdym pomieszczeniu z oknami i drzwiami tarasowymi, balkonowymi. Musimy jedynie pamiętać o tym, że do konkretnego pokoju w domu sprawdzi się inny model rolety oraz inna tkanina. W kuchni najczęściej montuje się rolety rzymskie półprzezroczyste lub przezroczyste model drugi. Ten rodzaj rolet rzymskich nie jest „ciężki”, a dzięki lekkiej lub całkowitej przezroczystości optycznie powiększa pokój. Kuchn
Dowiedz się więcej

Jak prać rolety rzymskie

Jak prać rolety rzymskie? Co istotne, rolety rzymskie wykonane są z różnych tkanin, które jednak bez problemu możemy uprać. Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na metce, jednak warto wiedzieć, że zazwyczaj trzeba wstawić je na pranie ręczne lub delikatne, w zależności od rodzaju pralki. Pamiętajmy także o tym, by nie ustawiać na pralce dużego wirowania. Rolety rzymskie raczej wykonane są z delikatnych tkanin, które pod wpływem zbyt szy
Dowiedz się więcej

Co to jest roleta rzymska DUO ?

Właściciele domów szukający kompleksowego rozwiązania do wykończenia wystroju wnętrza, coraz więcej uwagi zwracają na szczególny rodzaj rolet rzymskich, jakim są rolety DUO. Jest to nic innego, jak dwie rolety połączone za pomocą specjalnego wspornika – stąd ich nazwa. Załączone zdjęcie w najlepszy sposób prezentuje, jak wygląda roleta rzymska DUO i na czym polega specyfika jej wykonania. Pierwsza roleta w zestawie DUO jest jej prześwitującą czę
Dowiedz się więcej

x Drogi Użytkowniku, Dziękujemy za zainteresowanie naszym sklepem internetowym! W związku z aktualnymi regulacjami o ochronie danych osobowych, pragniemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez nasz sklep. Dbamy o to, aby Twoje dane były bezpieczne. Przygotowaliśmy w tym celu Regulamin oraz Politykę prywatności – prosimy o zapoznanie się z nimi. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies. Klikając przycisk „Zamknij komunikat” bądź kontynuując korzystanie ze sklepu akceptujesz postanowienia wymienionych dokumentów, w tym wyrażasz zgodę na użycie ciasteczek.